Çocuklara ve gençlere bilim tutkusu bulaştırmak ve onlara 21’inci yüzyılda ihtiyaç duydukları yetkinlikleri kazandırmak için çalışan bir sosyal girişim.
 
2018 yılında Şule Yücebıyık liderliğinde bilim insanları, yeni nesil eğitimci ve akademisyenlerin ve iş dünyasının içinde yer aldığı bir hareket olarak başladı. Bilim Virüsü; 2 yıl içinde 5 bini aşkın liseli ve üniversiteliye, ücretsiz eğitim programları, bilimsel atölye ve etkinlikler yoluyla bulaştı. 6-12 yaş arası bilim, sanat ve yetkinlik programlarıyla bilimsel düşünce alışkanlığını küçük yaşta kazandırmayı hedefliyor.
 
Bilim Virüsü; bilime meraklı liseli ve üniversiteli gençlerin katılımıyla, Türkiye’nin dört bir yanında bilim virüsü bulaştırmak için çalışan bir topluluk olarak faaliyetini sürdürüyor.

Bilim Virüsü Online

Bilim Virüsü’nün çevrim içi öğrenme uygulamasıdır. Bilim Virüsü Online, mekan ya da zamandan bağımsız olarak her yaş grubundan katılımcıya açık ve ücretsiz olarak online buluşma, toplantı ve etkinlikler yapar.
 
Bilim Virüsü Online, bilim, sanat, felsefe gibi farklı disiplinlerden gelen eğitimcilerin 100’ü aşkın özgün içerikte atölyeleriyle her yaş grubundan insanın öğrenme deneyimlerini zenginleştirir.

İçindeki Marka

21’inci yüzyılın en önemli yetkinliklerinden biri etkili bir kişisel marka yaratmak ve yönetmektir. İnsanın; değerlerini, güçlü yönlerini ve esas potansiyelini açığa çıkardığı, kendisiyle ve çevresiyle etkili bir iletişim kurduğu takdirde daha mutlu, başarılı ve faydalı olacağı fikriyle yola çıkan İçindeki Marka hareketi, 2017’den bu yana atölyeler ve konuşmalar aracılıyla binlerce kişiye ulaşmıştır. İçindeki Marka; okul ve kurumsal iş birlikleri ile yeni nesil ‘kişisel marka yönetimi’ bilincini kazandırmayı amaçlar.
İçindeki Marka

Sevgi Dilde Başlar

Borusan Holding için tasarlanan toplumsal cinsiyet eşitliği hareketidir. İş dünyasında cinsiyet eşitsizliğinin kullanılan günlük dilde başladığı fikrinden yola çıkılarak 2018’de başlatıldı.
 
Hareket, sosyal medyada gördüğü büyük ilgi ve kamuoyunun sahiplenmesi neticesinde iş dünyasında ‘iş adamı’; ‘işi adam gibi yapmak’ vb. kelime kalıplarını kırmayı başardı. 2019’da Stevie Ödülü’ne layık görülen Sevgi Dilde Başlar hareketi, iş dilinde eşitlik mücadelesinin sembolleri arasında yerini aldı.